SÜRÜŞ GÜVENLİĞİNİZ İÇİN VAZGEÇİLMEZ

Orijinal Yedek Parça’ lar, Honda aracınızdan beklenilen konforu ve performansı garantiler ve kaliteye dayalı uzun kullanım ömrü sağlar.

Neden Orijinal Yedek Parça: 

Honda Orijinal Yedek Parça’ ları, her bir model için özel olarak üretilir, kalite ve dayanıklılık açısından zorlayıcı testlerden geçerler. Honda Orijinal Yedek Parça’ larının kullanılması; araçlarınızın performans ve verimliliğinin sürekli olmasını sağlamak açısından önem taşır. Honda tarafından temin edilen Orijinal Yedek Parça’ lar, aracınızın ömrünü uzatır, araçtan alınacak maksimum performansı garanti ederken, ikinci el değerini korur ve sürüş güvenliğini sağlar.

KAYIŞ VE GERGİLER

Motorunuzun kullanım ömrüne etki eden en önemli faktörlerden birisi, kayış ve gergi mekanizmalarının kalitesi ve çalışma verimliliğidir. Eksantrik kayışı (triger/zamanlama) veya gergi mekanizmasında meydana gelebilecek beklenmeyen bir kopma, uzama veya hasar, piston ve subapların kontrolsüz hareketine ve sonucunda subapların pistona çarpmasına neden olur. Bunun sonucu olarak onarımı çok pahalı olan motor parçalarında hasarlar meydana gelebilir.

Kayış gergi mekanizmaları birçok parametreyle uygunluk göstermelidir.

  • Uzun süreli gerilim altında kayışın çalışma özelliklerini uzun süre koruma.
    • Onarıma gerek duymadan çalışma.
    • Kullanım ömrü boyunca hatasız çalışma