Formula 1 Almanya Grand Prix’sinde Honda’lardan Podyum Şovu

Formula 1'de sezonun 11’inci ayağı olan Almanya Grand Prix'sinde kazanan Red Bull – Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen oldu. Honda’nın motor sağladığı Scuderia Toro Rosso takımından Danill Kvyat ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.

 Dünyanın en çok izlenen motor sporları etkinliği olan Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda 11’inci yarış Almanya’da gerçekleşti. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın Almanya Grand Prix’sinde Red Bull - Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen birinci oldu. Scuderia Toro Rosso Honda takımından Danill Kvyat, olaylı yarışı üçüncü sırada tamamlayarak takımına çok önemli bir podyumu kazandırırken Toro Rosso takımının diğer pilotu Alexander Albon da yarışı altıncı sırada tamamlayarak takımına önemli puanlar kazandırdı.

Formula 1’de, sezonun 11’inci yarışı Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki 4 bin 574 metrelik Hockenheim Pisti’nde 64 tur üzerinden gerçekleştirildi. Sezonun ilk 10 yarışının ardından puanını 136’ya yükselten Red Bull - Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen, Almanya’da birinci olarak bu sezonun ikinci birinciliğine ulaşıp pilotlar klasmanındaki puanını 162’ye çıkardı.

Detaylı bilgi için:

Honda Türkiye A.Ş.

Koray Tüzmen                  0 (262) 648 89 67, 0 (533) 303 88 48          koray.tuzmen@honda-eu.com