Dijital Güvenlik Sigortası İle Kişisel Verileriniz Güvende

Dijital dünyada güvenlik kavramının önemi her geçen sene artmaya devam ediyor. Kurumlar bu konuda ihtiyaçları olan bütçeyi ve kalifiye iş gücünü sağlayarak kolayca veri güvenliği oluşturabiliyorlar. Peki ya bireyler için ne gibi hizmetler var? Bireyler için çözüm, çoğu zaman bilinçlenerek kendi güvenliklerini sağlama ve önlem alma noktasında kalabiliyor. İşte burada devreye giren Sompo Japan Sigorta, “Dijital Güvenlik Sigortası” uygulaması ile yenilikçi bir hizmet sunmakta.

Ulusal Siber Tehdit Ağı (U.S.T.A) 2017 yılı verilerine göre, Türkiye’de 2017 yılında 115 bin 814 çalıntı kredi kart bildirimi yapılmış durumda. Tespit edilen çalıntı kredi kartı sayısı ise geçen seneye oranla yüzde 10 artarak 2,8 milyona yükselmiş. 2017 yılında 31 bin 352 adet çalıntı nüfus cüzdanı ve pasaport bildirimi gerçekleşmiş. Ayrıca toplamda 1.661 kurumsal e-posta sızıntısı vakası saptanmış.

Sompo Japan Sigorta dijital dünyada siber saldırıların her yıl artması ve veri hırsızlığının büyük çaptaki boyutlardaki zararları karşısında müşterilerini dijital dünyada da korumayı hedeflemiş. Bu amaçla devreye sokulan Dijital Güvenlik Sigortası, sağladığı teminatlar ile kimlik hırsızlığı ve şifre çalınması risklerine karşı koruma sağlayacak. Günışığı Sigorta satış kanalı üzerinden satın alınabilen paket; kimlik bilgilerinin yeniden çıkarılması, internet tarama hizmeti ve anti virüs hizmetlerini de kapsamakta.

İlk etapta bireysel müşterilerin hizmetine sunulan Dijital Güvenlik Sigortası, sağladığı internet tarama teminatı ile pasaport numarası, kredi kartı bilgileri gibi kişisel verileri 10 yıl geriye dönük tararken, herhangi bir riskli işlem olduğunda sigortalıya bildirim sağlıyor. Sigorta poliçesinin geçerliliği süresince koruma sağlayan İnternet Tarama Hizmeti, olası risklere karşı da sigortalıyı uyararak dijital dünyada güvenli hareket etmeyi sağlıyor. Ayrıca müşteriler kendilerine ait kart şifrelerinden birinin dijital bir platformda çalınması riskine karşı, poliçede belirtilen şartlar dahilinde kendilerini güvence altına alabiliyorlar.